понеділок | 29 листопада 2021 | 01:55
01.07.2015

УКРАЇНА АКТИВІЗУЄ ЗУСИЛЛЯ ДЛЯ РАТИФІКАЦІЇ ЗАСАДНИЧИХ ДОКУМЕНТІВ ЄС І МОП У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

«Попри важкі випробування, які переживає сьогодні Україна, чинний Уряд рішуче налаштований реформувати соціальну сферу нашої держави за європейськими стандартами», - заявив сьогодні Міністр соціальної політики України Павло Розенко, відкриваючи семінар з питань ратифікації Україною міжнародних документів щодо соціального забезпечення громадян.

Тристоронній семінар, під час якого обговорюються шляхи ратифікації Україною Конвенції Міжнародної організації праці (МОП) №102 про мінімальні норми соціального забезпечення і Європейського кодексу соціального забезпечення, відбувається 30 червня у Києві. Організаторами заходу є Мінсоцполітики і МОП.

«Документи, до ратифікації яких ми рухаємося, окреслюють стратегічний напрям розвитку соціальної сфери в Україні. І ця перспектива – однозначно європейська. Незважаючи на колосальні соціально-економічні проблеми, які стоять перед нашою державою, ми не знімаємо з порядку денного заходи по досягненню європейського рівня життя українців», - наголосив Міністр.

Нагадавши, що протягом останніх півтора року через російську агресію на Сході і викликану нею економічну кризу в країні значно загострилася проблема соціального захисту населення, Розенко висловив сподівання на сприяння Україні з боку МОП у пошуку відповіді на ці виклики.

Глава Мінсоцполітики побажав учасникам конференції змістовної дискусії, яка допоможе до кінця поточного року підготуватися до ратифікації Україною Конвенції МОП №102 і Європейського кодексу соціального забезпечення.

Із вітаннями до учасників семінару звернулися Національний координатор МОП у Україні Сергій Савчук, директор департаменту соціальної політики Федерації роботодавців України Юрій Кузовой, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, віце-президент Всеукраїнського об’єднання солідарності трудівників Юрій Курило і провідний фахівець із соціального захисту Групи технічної підтримки Бюро МОП Кенічі Хіросе.

Секретар урядового комітету Ради Європи Карл-Фрідріх Бопп представив європейські законодавчі інструменти соціального забезпечення – Європейський кодекс соціального забезпечення і Європейську соціальну хартію. Щодо особливостей імплементації Конвенції МОП №102 виступив представник Міжнародної організації праці Крум Марков, а про Рекомендацію МОП №202 щодо національних мінімальних рівнів соцзахисту доповів консультант міжнародної організації Кшиштоф Хагермейєр.

Сьогодні ж начальник Управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики Наталія Попова презентує оновлений аналіз відповідності законодавства України міжнародним стандартам. Результати дослідження свідчать, що Україна готова ратифікувати Конвенцію МОП №102 і Європейський кодекс соціального забезпечення у частині їх положень, зокрема, таких, як «пенсія за віком», «допомога по безробіттю», «допомога у зв’язку з хворобою» тощо.

Джерело: Мінсоцполітики