середа | 8 грудня 2021 | 02:11
21.07.2015

Затягувати прийняття Трудового кодексу вже далі нікуди, - Павло Розенко

Міністр соціальної політики України Павло Розенко наголошує на необхідності якнайшвидше прийняти проект Трудового кодексу у Верховній Раді України.

«Кодекс законів про працю УРСР був прийнятий в 1971 році, і з тих пір він трансформувався та змінювався, але на сьогодні він все ще є набором норм старої радянської соціалістичної системи управління в поєднанні з новими підходами до ринку праці. Тому очевидно, що вже гостро постало питання про його оновлення та приведення у відповідність до законодавства ЄС», - сказав Розенко в ефірі радіо «Голос столиці».

За його словами, робота над новим трудовим законодавством йде вже мінімум 14 останніх років, законопроект голосувався у ВР, але не було політичної волі, не було політичної відповідальності, щоб зробити серйозний крок по наведенню порядку в трудовому законодавстві.

Павло Розенко наголосив, що необхідно кодифікувати українське трудове законодавство, зробити його простим та зручним для розуміння. «Цілі сегменти трудових відносин у нас поки що не врегульовані, зокрема, це питання само зайнятих осіб, підприємницької діяльності, питання трудових прав працівників малого бізнесу, кооперативів. І з одного боку, необхідно зробити правила гри на ринку праці простими й зрозумілими для бізнесу, лібералізувати цей ринок, а з іншого боку – не допустити погіршення соціальних прав працівників. Власне, Трудовий кодекс – це баланс між інтересами роботодавця та працівника, і новий кодекс такий баланс вдало забезпечує», - пояснив Міністр.

«Сьогодні є коаліція, проект Трудового кодексу зареєстровано групою депутатів на чолі з головою ВР Володимиром Гройсманом, це колективна робота Кабміну та депутатів. І той факт, що під цим законопроектом стоять підписи членів коаліції, означає досить високі перспективи ухвалення Трудового кодексу. Я б закликав ВР якнайшвидше прийняти цей законопроект у першому читанні, що дасть можливість на рівні експертів провести фінальні дискусії та прийняти цю трудову конституцію України до кінця року», - наголосив глава Мінсоцполітики.

Джерело: Урядовий портал