понеділок | 27 вересня 2021 | 04:57
27.07.2015

Представники Секретаріату Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь у тристоронньому семінарі щодо результатів аналізу відповідності українського законодавства про соціальне забезпечення Конвенції МОП №102

Учасниками заходу були міжнародні експерти, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров'я, Рахункової палати України, роботодавців та професійних спілок, науково-дослідних установ, громадських об'єднань.

Україна має намір ратифікувати Конвенцію МОП № 102 в максимально широкому обсязі найближчим часом. Першим кроком має стати затвердження висновків про відповідність українського законодавства про соціальне забезпечення положенням Конвенції та Європейського кодексу соціального забезпечення.

За словами заступника завідувача секретаріату Комітету Елли Ковжарової, основна увага учасників заходу була зосереджена на положеннях вітчизняного законодавства і згаданих міжнародних інструментах, процедурах ратифікації, звітування про її застосування та моніторингу.

Після тематичних презентацій експертів МОП учасники обговорили важливі питання у робочих групах, зокрема:

- уточнення вимог, викладених у Конвенції (обставина, категорії осіб, що підлягають забезпеченню, кваліфікаційні умови, тривалість виплати допомог, рівень допомог) за видами соціального забезпечення;

- з'ясування технічних аспектів (визначення референтної заробітної плати);

- робота в групах для валідації результатів аналізу національного законодавства за видами соціального забезпечення;

- інформаційна сесія про процедури ратифікації, звітування і моніторингу застосування Конвенції МОП № 102, роль соціальних партнерів.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, за результатами обговорень та роботи у групах учасники семінару рекомендували Уряду подати на розгляд Верховної Ради законопроект про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці №102.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив рішення про проведення у жовтні круглого столу щодо відповідності законодавчих актів України нормам та стандартам Конвенції МОП № 102 та Європейського кодексу соціального забезпечення.

Довідково: Конвенція №102 передбачає мінімальні стандарти щодо медичної допомоги, допомог у разі хвороби, безробіття, старості, трудового каліцтва або професійного захворювання, вагітності та пологів, у разі настання інвалідності, втрати годувальника, сімейних допомог; встановлює норми періодичних виплат допомог; проголошує принцип рівноправності осіб, що не є громадянами країни проживання, із громадянами даної країни.

Джерело: ВРУ