понеділок | 27 вересня 2021 | 04:29
24.07.2015

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалили План роботи Комітету на вересень 2015 року - січень 2016 року

Народні депутати в порядку здійснення контрольної функції Комітету планують розглянути стан виконання органами влади рішень Парламенту та Комітету щодо вирішення важливих соціальних проблем населення.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, члени Комітету неодноразово порушували питання стосовно недосконалого порядку надання субсидій. Протягом другої сесії напрацьовано рекомендації, які частково були враховані Міністерством соціальної політики в спрощеному порядку. Тож з метою аналізу роботи нової системи призначення житлових субсидій та стану забезпечення державною підтримкою населення восени заплановано провести виїзне засідання Комітету до м. Чернігів.

Ще одним важливим напрямом роботи Комітету є контроль за дотриманням трудових гарантій учасників антитерористичної операції та питань соціального захисту цієї категорії громадян і членів їхніх сімей. Народними депутатами вирішено провести "круглий стіл", під час якого будуть розглянуті зазначені питання.

З метою контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради України, власних рішень Комітету під час осінньої сесії заплановано розглянути питання реалізації державної політики щодо забезпечення прав переселенців Державною службою України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Комітет також планує розгляне питання стосовно практики застосування Закону України № 245-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб", яким передбачені додаткові заходи сприяння зайнятості переселенців.

Як констатують члени Комітету, закон наразі не виконується центральними органами виконавчої влади, і порядок реалізації його норм Мінсоцполітики на сьогодні не подано на затвердження Уряду.

До плану роботи Комітету також включено питання щодо виконання комітетських рекомендацій стосовно соціального захисту переселенців, які відбулися у м. Слов'янськ Донецької області.

Окрім того, з метою посилення ролі соціального діалогу у захисті соціально-економічних та трудових прав громадян (заборгованість по заробітній платі, робота фондів соцстрахування, дотримання соціальних стандартів, зайнятість населення, збереження та створення робочих місць) планується провести "круглий стіл" за участю широкого кола експертів та представників органів влади.

Члени Комітету під час третьої сесії планують розглянути питання щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці.

Джерело: ВРУ