п'ятниця | 28 лютого 2020 | 06:42
30.07.2015

Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова провела зустріч з представниками місії Світового банку

Експерти Світового банку висловили занепокоєння щодо запровадження накопичувальної пенсійної системи, визначених в урядовому законопроекті.

Про це сьогодні йшлося під час зустрічі голови Комітету Людмили Денісової з представниками місії Світового банку Олексієм Случинським та Юлією Смоляр.

Експерти повідомили, що Світовий банк підтримує позицію Комітету щодо необхідності доопрацювання урядового законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій №2767.

Сторони наголосили на необхідності мати чіткі економічні розрахунки стосовно наслідків прийняття цього законопроекту, які вплинуть на показники бюджету Пенсійного фонду, державного бюджету та доходи звичайних громадян. Окрім того, потрібно визначити умови для впровадження накопичувальної системи - це стабілізація економіки, зростання ВВП, легалізація та підвищення заробітних плат.

Також, за словами Людмили Денісової,  перед введенням в дію другого рівня накопичувальної системи необхідно визначити механізми захисту внесків громадян від інфляційних чинників, та гарантії держави щодо отримання застрахованими особами своїх накопичених коштів після виходу людини на пенсію.

Під час обговорення експерти висловили серйозне занепокоєння щодо норм законопроекту про перенаправлення до Накопичувального фонду частини пенсійних внесків, які сьогодні спрямовуються до солідарної системи, тобто до Пенсійного фонду. За висновками експертів, внаслідок цього можливе погіршення фінансового стану Пенсійного фонду, який є дефіцитним. Це призведе до необхідності виділення додаткових коштів з державного бюджету для виплати пенсій.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, сторони домовилися про проведення найближчими днями ще однієї зустрічі задля напрацювання пропозицій щодо змін до солідарної пенсійної системи.

Джерело: ВРУ