понеділок | 29 листопада 2021 | 01:41
20.08.2015

Українська делегація взяла участь у засіданні Комітету ООН з прав інвалідів

Уряд України приділяє велику увагу виконанню своїх міжнародних зобов’язань відповідно до Конвенції ООН про права інвалідів. Хоч і поступово, але впевнено здійснюються конкретні кроки у напрямі поліпшення життя людей з інвалідністю. На цьому сьогодні наголосив перший заступник Міністра соціальної політики, очільник української делегації Василь Шевченко, виступаючи на 14-й сесії Комітету ООН з прав інвалідів, яка нині проходить у Женеві (Швейцарська Конфедерація).

„За неповні три роки після подання у 2012 році Першої доповіді було здійснено певні заходи та прийнято низку важливих нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію прав людей з інвалідністю та забезпечення їх повної участі у житті суспільства. Нині на розгляді у Кабінеті Міністрів знаходяться ще три проекти законів, що регламентують особливості доступу осіб з інвалідністю до освітніх послуг, передбачають запровадження стимулюючих механізмів для роботодавців з метою працевлаштування людей з інвалідністю, а також урегульовують інші важливі аспекти”, - зазначив Василь Шевченко і детально окреслив усі кроки, яки були зроблені в цьому напрямі.

Він також поінформував, що протягом 2012-2014 рр. особам з інвалідністю було безкоштовно видано майже 2 млн технічних засобів реабілітації і 2 тис. автомобілів, а 8 найкрупніших реабілітаційних закладів для дітей-інвалідів за рахунок бюджетних асигнувань було оснащено сучасним устаткуванням, зокрема роботизованими системами локомоторної терапії.

„Безумовно, ще залишаються певні проблемні питання, які потребують вирішення та вжиття відповідних заходів. Йдеться насамперед про створення безбар’єрного середовища, відсутність достатньої статистичної інформації відносно людей з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, з розумовою відсталістю і психічними розладами, потребує модернізації й розвитку програмне забезпечення Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Та однією з найболючіших проблем і водночас одним з найголовніших завдань для нас нині є забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, серед яких також є люди з інвалідністю”, - наголосив перший заступник Міністра соцполітики.

За його словами, на кінець 2014 року в Україні було зареєстровано 562 216  сімей (824730 чол.), які вимушені були переїхати зі Сходу, у тому числі 36827 людей з інвалідністю. На початок серпня 2015 року чисельність таких людей з інвалідністю зросла майже до 60 тис. чоловік.

Василь Шевченко поінформував про заходи, які вживаються державою на підтримку переселенців, зокрема й інвалідів, та доповів про реалізацію соціальних і правових гарантій учасників АТО, які мають потребу у здійсненні протезування та забезпеченні технічними засобами реабілітації.

„Хочу ще раз запевнити членів Комітету: всупереч внутрішнім і зовнішнім труднощам, з якими зіткнулася наша держава, Україна обрала європейський шлях свого розвитку.  Це значить, що ми робитимемо все від нас залежне, щоб європейські стандарти життя забезпечувалися всім нашим співвітчизникам і особливо людям з інвалідністю”, - підкреслив Василь Шевченко.

Джерело: Мінсоцполітики