понеділок | 29 листопада 2021 | 02:21
31.08.2015

Айварас Абромавичус відзвітував про результати роботи Мінекономрозвитку

Повернення до економічного зростання можливе вже з IV кварталу цього року. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус в ході свого виступу на засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 28 серпня цього року.

За словами Міністра, не зважаючи на складну ситуацію, що розгорнулася на зовнішніх ринках, з’явилися перші помітні прояви макроекономічної стабілізації та бізнес-середовище має, поступово, відчути полегшення. “За умови значного валютного коливання, інфляції та падіння промислового виробництва протягом 36 міс. важко було очікувати бурхливого розвитку економіки. Тим не менш, останні цифри свідчать, про зростання економіки, яке може наступити не в наступному році, як ми прогнозували, а, можливо, вже в IV кварталі цього року”, - заявив Айварас Абромавичус.

Окремо Міністр зупинився на питаннях, що пов'язані з реформуванням державних контролюючих органів. “Ми вже подали до Верховної Ради України (ВРУ) готовий законопроект про реформування контролюючих органів, який створить інтегровану базу даних перевірок. Отже, стане зрозуміло, хто, чому, коли, і до кого “прийде в гості”. Перевірки стануть прозорими і публічними. Поки ми не навели порядок в контролюючих органах, ми підтримуємо мораторій на перевірки” - підкреслив він.

Також Айварас Абромавичус виокремив один із важливих законопроектів про скорочення кількості державних послуг, який нещодавно було подано до ВРУ.

“Держава сама придумує послуги, а потім сама забирає гроші за надання цих послуг. Законом ми пропонуємо скоротити перелік адміністративних послуг з 3000 до 562. Підсумкова мета нашої роботи - надати максимум державних послуг в онлайн-режимі”, - наголосиив Міністр Абромавичус.

Коментуючи прогрес реформи бізнес-середовища, Міністр Абромавичус зазначив: “Вже наступного тижня ми запускаємо офіс, який буде працювати над глибоким переглядом регуляторного середовища день і ніч - над гільйотиною, над rolling reviews - називайте як хочете... Спочатку 30, а потім і 100 професіоналів будуть працювати над поліпшенням бізнес-клімату країни”.

Повну версію засідання КМУ можна переглянути тут.

Джерело: Мінекономрозвитку