понеділок | 29 листопада 2021 | 01:58
31.08.2015

Розенко: Ми робимо систему соціального захисту людини справедливою, доступною і адресною

Міністерство соціальної політики працювало над виконанням двох основних магістральних завдань: це, безумовно, забезпечення своєчасних виплат зарплат, пенсій та інших соціальних допомог і активне реформування соціальної сфери, яке побудоване на засадах справедливої, доступної та адресної системи соціальної підтримки наших співгромадян”, - повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко під час звіту Кабінету Міністрів про свою діяльність у п’ятницю, 28 серпня.

Однією з базових реформ у соціальній сфері Розенко назвав реформування системи пенсійного забезпечення. „З 1 червня скасована система спец пенсій в Україні. Ми припинили призначати пенсій чиновникам, депутатам, міністрам, суддям, прокурорам тощо за спеціальними законами. Те, про що лише говорили протягом усіх років Незалежності, ми вже зробили. Це перший крок до створення реальної трирівневої пенсійної системи. Зараз пакет законопроектів, який передбачає кардинальне реформування пенсійної системи переданий на розгляд Парламенту, і ми сподіваємося, що депутати приймуть ці законопроекти вже найближчим часом”, - наголосив він.

Ще одним важливим кроком до встановлення справедливої системи соціального захисту урядовець назвав запровадження адресного підходу до надання пільг: „Ми разом з коаліцією прийняли необхідні зміни до законодавства і позбавили нарешті всіх пільг народних депутатів, міністрів, суддів, прокурорів та інших чиновників. Тепер пільгами будуть користуватися лише ті, хто цього справді потребує”.

Реформування системи субсидій, за словами Розенка, це один із прикладів адресності надання соціальної допомоги від держави. „ З 1 травня цього року система субсидій кардинально реформована. Сьогодні гасло „субсидії - це просто!” вже доведено на практиці. Вже 2,5 млн українських родин отримують субсидії за новою реформованою системою. А це майже у 6 разів більше, ніж в аналогічний період минулого року”, - зауважив він.

 „Третє базове завдання – це реформування системи державного соціального страхування. Вже зараз можемо сказати, що після ухвалення закону про об’єднання фондів соціального страхування, завдяки оптимізації видатків і боротьбі з корупцією, ми зекономили майже 2 млрд грн, які вже спрямовані на посилення соціального захисту застрахованих осіб”, - зазначив глава Мінсоцполітики, додавши, що для завершення процесу адміністративного об’єднання фондів потрібно внести певні уточнення в законодавство, і висловив сподівання на підтримку Парламенту у цьому питанні.

Основними напрямками роботи Міністерства на найближчу перспективу Павло Розенко назвав формування сучасного трудового законодавства, реформу Держслужби зайнятості та створення Національного агентства зайнятості, а також прийняття нового закону про систему соціальних послуг.

Джерело: Мінсоцполітики