четвер | 2 квітня 2020 | 03:55
10.09.2015

В.Гройсман: Відповідальна влада повинна виконувати соціальний договір з власним народом

«Будь-яка відповідальна влада, коли йдеться  про реформи, які ми маємо професійно і якісно проводити в усіх сферах життя, повинна розуміти, що вона має виконувати соціальний контракт, соціальний договір з власним народом», - наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, виступаючи у вівторок під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України за участю Президента України.

Керівник Парламенту високо оцінив зусилля Уряду щодо успішних переговорів про реструктуризацію зовнішнього боргу України та консолідації ресурсів Державного бюджету для підвищення соціальних стандартів всередині країни. Це питання, сказав він, є надзвичайно важливим з точки зору «відповідного балансу реформ, змін, оптимізації видатків Державного бюджету з достатнім забезпеченням, хоча б на мінімальному рівні, соціальних виплат людям».

На наступному пленарному тижні, сказав Голова Верховної Ради, Парламент розгляне ряд урядових пропозицій щодо реструктуризації боргу, підвищення соціальних стандартів, запровадження безвізового режиму, створення антикорупційної прокуратури та інші важливі питання. 

В.Гройсман заявив, що Парламент «якісно підійде до опрацювання рішень, які будуть ухвалені Урядом, і підтримає ці зміни», щоб наприкінці грудня згідно із можливостями бюджету розпочалися відповідні соціальні виплати.

У цьому контексті В.Гройсман звернувся до міністрів із закликом «у максимально стислі терміни передати усі належні документи до Парламенту, щоб ми могли спланувати якісний наступний пленарний тиждень, щоб ви змогли донести свою позицію до депутатських фракцій, взяти участь у роботі комітетів з тим, щоб ці рішення були ухвалені максимально якісно» Верховною Радою.

Голова Верховної Ради високо оцінив рівень співпраці з МВФ та іншими фінансовими інституціями, які «підтримують економіку України», та наголосив на необхідності прискорення реформування усіх сфер життя. «Ми повинні пам’ятати, що кожен долар, який ми отримуємо для забезпечення фінансово-економічної стабільності, це тільки час, який ми маємо витратити на якісні зміни, - зазначив він. - Система державного управління, національна економіка повинні продукувати ресурс, який забезпечить соціальні стандарти і виплати, обслуговування боргів».

«Це пісочний годинник - ми отримали час на перетворення», - додав В.Гройсман, висловивши побажання, щоб на цьому шляху було побудовано «якісний діалог з українським Парламентом, з фракціями коаліції, оскільки від синхронізації нашої спільної роботи залежить спільний результат».

В.Гройсман також поінформував про початок реформування внутрішньопарламентських процедур, зокрема, про візит Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб з метою «розбудови якісного інклюзивного діалогу, якісної експертизи законопроектів, щоб ми змогли спільно не тільки говорити про зміни, а й забезпечити їх реалізацію і нести відповідальність перед українським суспільством».

На переконання керівника Парламенту, реформування Верховної Ради також має бути «предметом нашої спільної взаємодії, оскільки завдання єдине: Парламент має повернути довіру українського народу і продукувати якісні законодавчі зміни, які будуть основою реформ у кожному секторі життя».

Джерело: ВРУ