п'ятниця | 28 лютого 2020 | 07:29
14.09.2015

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді направити на доопрацювання проект Закону

Під час засідання Комітету зазначалося, що законопроект №2330а розроблено з метою виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Проектом пропонується визначити права та соціальні гарантії трудових мігрантів і членів їх сімей, а також організаційно-правові засади провадження трудової діяльності у державі перебування.

Члени Комітету під час обговорення зазначили, що законопроект є декларативним та рамковим. Про це свідчить той факт, що посилання на інші законодавчі акти України містяться у 11 статтях проекту із 21.

Незрозумілими, на думку народних депутатів, є положення проекту щодо видачі трудового договору перед виїздом за кордон стороною, яка сприяє працевлаштуванню, у разі самостійного працевлаштування особою.

Члени Комітету наголошують, що у проекті відсутні положення щодо:

- запровадження контролю за перебуванням осіб за кордоном як трудових мігрантів;

- визначення органу, на який буде покладено обов’язок щодо здійснення обліку трудових мігрантів та членів їх сімей;

- запровадження порядку контролю за наявністю трудового договору перед виїздом за кордон;

- захисту трудових прав мігрантів та членів їх сімей.

До того ж, проект акта не передбачає норм відносно заборони подвійного оподаткування відповідних грошових доходів трудових мігрантів.

Незрозумілими є положення статті 16 законопроекту в частині визначення кола суб'єктів, які мають право здійснювати працевлаштування трудового мігранта у державі перебування, укладання трудового договору з іноземним роботодавцем, його підписання та надання трудовому мігранту екземпляра цього договору.

Законопроект також потребує доопрацювання з урахуванням вимог нормопроектувальної техніки.

Члени Комітету за підсумками обговорення ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді направити законопроект до головного Комітету для підготовки на повторне перше читання.

Джерело: ВРУ