п'ятниця | 28 лютого 2020 | 06:04
09.10.2015

Державою зроблено крок до захисту прав мільйонів українців - трудових мігрантів

Верховна Рада України на пленарному засіданні 8 жовтня ухвалила в першому читанні проект закону №2330а „Про зовнішню трудову міграцію”, внесений Кабінетом Міністрів. „За” проголосували 243 народні депутати.

У своєму виступі з трибуни Парламенту Міністр соціальної політики України Павло Розенко зазначив: „Законопроект є рамковим, але водночас він покликаний вперше на державному рівні визнати таку категорію громадян, як трудові мігранти”.

„Досі в українському законодавстві не було визначено термін „трудовий мігрант”, - наголосив Розенко. – Відповідно сьогодні для нас заблокована можливість укладати двосторонні міжнародні угоди з іншими країнами світу щодо вирішення питань трудових мігрантів. З цієї причини трудові й соціальні права від 3,5 до 5 мільйонів українців, які працюють за кордоном, належним чином не захищені”.

Законопроект закріплює основоположні права трудових мігрантів і їхніх родин – право на належні умови праці, на соціальне страхування і возз'єднання сімей. Окрім того, через укладення міждержавних договорів українська держава бере на себе зобов'язання сприяти захисту прав мігрантів на освіту і підтвердження результатів неформального навчання, сприяти задоволенню їхніх духовних, національно-культурних і мовних потреб. Ще одне завдання законодавчого акту – забезпечити відшкодування шкоди, заподіяної трудовим мігрантам під час їхньої праці за кордоном.

Законопроект розроблено українськими фахівцями спільно з експертами Європейського Союзу, Міжнародної організації праці, Міжнародної організації з питань міграції. Його ухвалення є одним із зобов’язань, які містяться у Плані дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

Проект закону №2330а покликаний стати основою для розробки наступних законодавчих актів, які розширюватимуть і захищатимуть права на соціальний захист громадян України – трудових мігрантів.

 

Джерело: Мінсоцполітики