п'ятниця | 5 червня 2020 | 05:00
23.10.2015

Робоча група Комітету з питань податкової та митної політики завершила роботу над законопроектом щодо податкової лібералізації

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, великою групою народних депутатів, які представляють всі фракції Верховної Ради України (понад 110 депутатів), разом з провідними експертами протягом останнього місяця підготовлено законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації".

Народні депутати - члени робочої групи обґрунтували свою ініціативу щодо розробки законопроекту відсутністю анонсованої Мінфіном навесні цього року податкової реформи та стрімким погіршенням стану вітчизняної економіки, збільшенням її тіньової складової.

Так, за останні 25 років з початку 2015 року промисловість впала вже на 18%, товарний експорт з України скоротився на 37,8%, а рівень тіньової економіки збільшився до 47% від обсягу офіційного ВВП, що складає близько 40 млрд. дол. США на рік.

До того ж, при недостатності власних обігових коштів, високій вартості кредитних ресурсів, обмежених джерелах залучення інвестицій - подальша фіскалізація в Україні неможлива.

З метою виправлення такої ситуації та в якості першого кроку на шляху проведення реальної податкової реформи підготовлено ліберальну податкову реформу, основними положеннями якої є:

- кардинальна реорганізація структури та функцій ДФС;

- розширення електронних сервісів в адмініструванні податків;

- зниження навантаження на фонд оплати праці;

- перехід до оподаткування розподіленого прибутку;

- удосконалення загальної системи оподаткування доходів фізичних осіб;

- виправлення недоліків СЕА ПДВ.

З приводу впровадження податкової реформи головою Комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною 20 жовтня 2015 року проведено зустріч з постійним представником МВФ в Україні Жеромом Ваше, на якій він висловив застереження щодо необхідності проведення виваженої бюджетної політики, що має забезпечити збалансованість доходів та видатків бюджету для продовження МВФ фінансової підтримки України.

Голова Комітету висловила готовність до конструктивної співпраці з Мінфіном, МВФ для пошуку компромісного рішення, яке дозволить виконати зобов'язання України перед МВФ та одночасно надати економіці України поштовх для оновлення та зростання.

Джерело: ВРУ