четвер | 2 квітня 2020 | 02:43
25.11.2015

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ РОЗПОЧИНАЄ СПІВПРАЦЮ ЗІ СВІТОВИМ БАНКОМ

У процесі реформування соціальної сфери служба зайнятості починає співпрацю зі Світовим банком. У рамках реалізації проекту «Соціальна підтримка громад» 20 листопада 2015 року відбулась зустріч представників Світового банку із заступником Міністра соціальної політики Валерієм Ярошенком, в.о. Голови Державної служи зайнятості (Центрального апарату) Наталією Зінкевич та заступником Голови ДСЗ Сергієм Кравченком для обговорення пропозицій щодо подальшої роботи.

«Сьогодні Україна реформує соціальну сферу. Вивчивши міжнародний досвід, в першу чергу європейських країн, ми хочемо зробити Державну службу зайнятості Національним агентством зайнятості, яке буде активним гравцем на ринку праці. В першу чергу Агентство має забезпечувати прогнозування ринку праці, активно займатись профорієнтацією тапрофодіагностикою. І звичайно ж, нам дуже важливо запровадити нові сервіси та інформаційні технології. На цей час державна служба зайнятості потребує підтримки від Світового банку, у першу чергу у вигляді технічної допомоги, а також фінансової. Тож ми розраховуємо на плідну співпрацю», – зазначив заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко.

Під час зустрічі представники Державної служби зайнятості висловили сподівання, що спільна робота зі Світовим банком буде корисноюдля розробки навчального модуля для працевлаштування переселенців та демобілізованих військовослужбовців. Для реалізації цієї задачі також очікуєтьсянавчання фахівців служби зайнятості.

Наразі державна служба зайнятості потребує фінансової підтримки для створення і запровадження дистанційного навчання для людей з інвалідністю, створення матеріально-технічної бази у центрах зайнятості для самостійної реєстрації незайнятого населення у приміщеннях центрів зайнятості та поза ними. Також службі зайнятості необхідна допомога для створення консалтингових центрів із залученням в них спеціалізованих організацій з надання послуг з юридичних та бухгалтерських питань.Питання створення на базі Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України науково-дослідного центру моніторингу та прогнозування ринку праці теж потребує підтримки міжнародної організації.

Старший економіст та керівник проекту «Соціальна підтримка громад»ХіменаДельКарпіозазначила, що завдання, які ставить перед собою Державна служба занятості, співпадають з роботою проекту. Щоб підтримати процес реформування соціальної сфери та допомогти в реалізації планів служби зайнятості, представники Світового банку пропонують свою допомогу, для початку – забезпечити обмін досвідом через іноземних фахівців.

На сьогоднішній день фахівці Світового банку мають результати дослідження різних аспектів ринку праці України і вже підготували пропозиції для подальшої співпраці зі службою зайнятості.

Також у заході взяли участь консультант з питань соціальної політики та праці Світового банку Ноель Мюллер та фахівці Державної служби зайнятості (Центрального апарату): начальник Управління міжнародного співробітництва Віктор Горленко, начальник Управління профорієнтації та профнавчання Інна Бондіні та інші.

Джерело: Державна служба зайнятості