понеділок | 27 вересня 2021 | 04:17
17.12.2015

НІМЕЦЬКЕ DVV INTERNATIONAL ПІДКАЖЕ УКРАЇНІ, ЯК РЕФОРМУВАТИ СИСТЕМУ ПРОФОСВІТИ

Про це йшлося 15 грудня 2015 року під час робочої зустрічі керівництва та фахівців Державної служби зайнятості з Регіональним директором Представництва DVVInternational в Україні, Білорусії та Молдові Анітою Якобсоне та директором Департаменту промоцій зайнятості та освіти в GOPAConsultants Мартіном Єглітцом.

«У процесі реформування служби зайнятості та створення Національного агентства зайнятості ми хочемо запровадити більш активні програми зайнятості, у тому числі й щодо організації професійного навчання. Прогноз світового ринку праці свідчить про те, що в найближчому майбутньому будуть затребуваними саме робочі професії. Тож ми маємо намір розпочати плідну співпрацю з DVV International для покращення професійної освіти в Україні, – зазначив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко. На даний час в системі державної служби зайнятості працює 11 центрів профтехосвіти, де з початку 2015 року 32 тис. осіб підвищили кваліфікацію та здобули новий фах. Протягом січня-листопада цього року у навчальних закладах, на підприємствах та інших установах, з якими співпрацює ДСЗ, пройшло профнавчання 169,5 тис. зареєстрованих безробітних за 150 спеціальностями».

За словами Сергія Кравченка, в Україні існує проблема щодо зайнятості молоді та людей старших 45 років. Служба зайнятості сприяє працевлаштуванню даних осіб, проводить для них різні семінари, профорієнтаційні заходи, пропонує пройти навчання та підвищити кваліфікацію, а також розпочати власну справу. Заступник Голови ДСЗ (ЦА) впевнений, що нам необхідно застосовувати успішний міжнародний досвід, що зробить роботу служби зайнятості більш ефективною та дієвішою.

Також державна служба зайнятості надає ваучери на навчання особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше як 15 років. Ваучер дає змогу право на навчання за професіями та спеціальностями згідно з затвердженим законодавством переліком. У січні-листопаді 2015 року отримали ваучери на навчання 3 тис. осіб.

Мартін Єглітц запевнив, що зараз ведуться переговори з представництвами іноземних організацій в Україні для започаткування спільних програм, що сприятимуть розвитку українського ринку праці. Також Мартін Єглітц пропонує залучити до співпраці колег з Німеччини, які спеціалізуються на проблемах ринку праці для створення конкретних проектів.

До відома, DVV International діє в якості представництва німецької (неурядової) організації «Німецьке об’єднання народних університетів» в Україні. Організація розпочала свою діяльність у 2010 року з метою поліпшення якості життя за допомогою розвитку освіти дорослих і навчання протягом усього життя в Україні.

 

 

Джерело: Державна служба зайнятості