понеділок | 27 вересня 2021 | 04:36
29.02.2016

ЗАВДЯКИ СПІВПРАЦІ З РОБОТОДАВЦЯМИ У 2015 РОЦІ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАЛА 717 ТИС. ОСІБ

Незважаючи на складну соціально-політичну ситуацію в країні, служба зайнятості протягом 2015 року завдяки співпраці з роботодавцями та розгортанню активних програм сприяння зайнятості працевлаштувала 717 тис. осіб.

Про це заявив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко під час зустрічі з представниками компаній-членів Європейської бізнес асоціації у Києві.

«Щороку ми співпрацюємо з майже 200 тис. роботодавців. На безоплатній основі надаємо їм близько два десятки різноманітних послуг, зокрема укомплектування вакансій, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних на їх замовлення, надання компенсації ЭСВ, організації громадських робіт загалом ми працевлаштували 717 тисяч шукачів», – поінформував Сергій Кравченко.

Протягом 2015 року на замовлення роботодавців 179 тис. безробітних пройшли професійне навчання, зокрема у центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості – 33 тис. осіб. Рівень працевлаштування після закінчення такого навчання – 94 %. Понад 231 тис. осіб у минулому році за направленням служби зайнятості працювали на громадських та тимчасових роботах.

С.Кравченко зазначив, що роботодавці, які працевлаштовують на новостворені робочі місця молодь, безробітних старше 50 років та громадян, які належать до вразливих категорій населення, отримують компенсацію ЄСВ. Така компенсація здійснюється протягом року за умови працевлаштування безробітного на термін не менше 2 років. Так, у минулому році роботодавці отримали компенсацію ЄСВ, працевлаштувавши 4,7 тис. працівників.

Також при влаштуванні безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб роботодавці можуть отримувати повну компенсацію заробітної плати працівника строком до 6 місяців. Термін працевлаштування такого працівника має удвічі перевищувати термін, за який надається компенсація.

Для роботодавців державна служба зайнятості постійно організовує ярмарки вакансій, міні-ярмарки вакансій, тематичні семінари, тренінги, «круглі столи», презентації, Дні відкритих дверей центру зайнятості тощо.

«Хочу наголосити, що державна служба зайнятості перебуває на шляху реформування. Ми готові до нових дієвих програм сприяння зайнятості, тож закликаємо всіх роботодавців до плідної співпраці. Служба зайнятості підтримує будь-які ініціативи, що сприятимуть розширенню сфери працевлаштування громадян, забезпечать їх гідними умовами праці та достойною заробітною платою», – зазначив С. Кравченко.

Джерело: Державна служба зайнятості