вівторок | 2 червня 2020 | 04:28
14.02.2019

Тристоронній семінар ,,Стан соціального діалогу в Україні, перспективи його розвитку. Міжнародні трудові стандарти”

NTSER

12-13 лютого 2019 року в рамках виконання Плану заходів на 2018 рік із реалізації Пріоритетних напрямів діяльності Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Міжнародною організацією праці (далі - МОП) спільно із секретаріатом Національної ради було проведено тристоронній семінар ,,Стан соціального діалогу в Україні, перспективи його розвитку. Міжнародні трудові стандарти”, за підтримки Данського проекту ,,Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні 2017-2022 роки”.
Участь у семінарі взяли представники Національної ради, представники МОП з питань соціального діалогу та трудового законодавства Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи (м. Будапешт, Угорщина), секретаріату Національної ради.
Метою семінару було ознайомлення з практикою ведення соціального діалогу та функціонування його інституцій в країнах ЄС; представлення та обговорення результатів незалежного дослідження функціонування НТСЕР; обговорення та узгодження проекту Плану заходів з підвищення ефективності соціального діалогу в Україні, розробленого тристоронньою робочою групою.
Також, обговорювались проблеми під час ведення колективних переговорів з укладання колективних угод, узгоджувальних процедур та діяльності органів соціального діалогу, зокрема: - обмеженість сфери дії колективних угод галузевого рівня складом суб'єктів сторін та їх повноваження у вирішенні питань, що віднесені законодавством до сфери колективно-договірного регулювання на певних рівнях; - недостатня кількість репрезентативних на галузевому рівні об'єднань організацій роботодавців; - правові акти, які унормовують діяльність органів виконавчої влади на національному на місцевому рівнях, не містять положень взаємодії з Національною, галузевими та територіальними соціально-економічними радами та багато інших питань.
Крім того, обговорювались питання втілення норм Конвенцій МОП № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію, № 98 про застосування принципів права на об'єднання в профспілки і на ведення колективних переговорів та № 144 про тристоронні консультації для сприяння застосуванню міжнародних трудових норм.
Старший спеціаліст МОП з питань соціального діалогу та трудового законодавства Крістіна Міхес виступила з презентацією ,,Національний соціальний діалог в Європі: інституції та практики”. Незалежний експерт Надія Зарько представила дослідження ,,Функціональна оцінка потреб Національної тристоронньої соціально-економічної ради”.
За результатами семінару було узгоджено проект Плану заходів з підвищення ефективності соціального діалогу в Україні.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: