вівторок | 2 червня 2020 | 05:35
27.02.2019

2-ге Засідання Наглядової ради Проекту МОП ,,Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”

NTSER

26 лютого 2019 року відбулось друге засідання Наглядової ради Проекту МОП з метою обговорення звіту про хід співпраці у галузі розвитку.

Участь у заході взяли представники МОП в Україні, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби зайнятості України, Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України, Конфедерації вільних профспілок України та секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Також, у засіданні взяли участь Лотте Міндедаль, радник Міністерства закордонних справ Королівства Данії; Йохан Соренсен, радник посольства Королівства Данії в Україні; Пілігрім Маркус, Директор Групи технічної підтримки з питань гідної праці Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи і Алессандра Молз, старший спеціаліст з питань розвитку професійних навичок.
Мета проекту:,,Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” полягає у наданні урядові та соціальним партнерам допомоги у їхніх зусиллях із поліпшення регулювання ринку праці шляхом зміцнення служби зайнятості та інших інституцій ринку праці, забезпечення кращої відповідності між системами формування навичок та потребами ринку праці й підвищення ефективності тристороннього соціального діалогу.
Проект побудований на трьох основних результатах:
- поліпшено регулювання ринку праці шляхом зміцнення служби зайнятості та інших інституцій на ринку праці;
- забезпечено кращу відповідність між формуванням навичок та потребам ринку праці, з особливою увагою до приватного сектору;
- посилено тристоронній соціальний діалог та інститут колективних переговорів, як спосіб створення більшої кількості якісних робочих місць.
Основними досягненнями проекту є:
- започаткування партнерства з Державною службою зайнятості України для реалізації загальної інституційної реформи. Було надано технічну допомогу з метою підтримки впровадження нової моделі надання послуг і нового алгоритму роботи в контексті загальної реформи ринку праці, яка триватиме майже весь 2019 рік;
- започаткування місцевих партнерств у галузі зайнятості. У двох пілотних регіонах (Херсонській та Рівненській областях) було проведено три тренінги з питань місцевих партнерств у галузі зайнятості;
- впровадження навчальної програми ,,Розпочни та вдосконалюй свій бізнес” в Україні;
- підтримка соціальних партнерів. Проведено оцінки потреб українських профспілок (ФПУ та КВПУ) і Федерації роботодавців України з метою впровадження нових послуг для їх членів і покращення існуючих;
- проведено аналіз недоліків і надано технічну допомогу для підтримки ратифікації Конвенції МОП 183 ,,Про охорону материнства”.
- надано підтримку у запровадженні інституту кар’єрного радника в Україні, проведено тренінги по навчанню підприємницької діяльності, розроблено план дій щодо підвищення ефективності соціального діалогу;
- розробка Плану заходів з підвищення ефективності тристороннього соціального діалогу на 2019-2020 роки.
Алессандра Молз, старший спеціаліст з питань розвитку професійних навичок, виступила з презентацією на тему: ,,Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”.
Під час презентації, Алессандра обговорила питання:
- розвитку професійних навичок нових учасників ринку праці краще узгоджений з попитом на навички, зокрема в приватному секторі;
- прогнозування попиту на професійні навички;
- системи прогнозування попиту на професійні навички;
- професійної орієнтації, тощо.
Секретаріатом Національної ради за погодженням зі Сторонами соціального діалогу та на виконання рішення Президії Національної ради від 05.02.2018 року було запропоновано включити Сумську область до участі у проекті МОП ,,Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” на другому етапі. В ході обговорення зазначеного питання, представниками проекту було вирішено повернутися до його розгляду на черговому засіданні Наглядової ради, проведення якого заплановано на осінь 2019 року.
Під час наради обговорювали питання основних досягнень проекту, головні проблеми та прогноз на 2019 рік.
На 2019 рік заплановано:
- технічна допомога на підтримку реформи Державної служби зайнятості України, яка включатиме огляд активних заходів на ринку праці, стратегічне управління результативністю та навчання радників роботодавців;
- технічна допомога і створення робочих місць через місцевих партнерств у галузі зайнятості;
- впровадження навчальної програми, яка буде орієнтована на викладачів ПТО, заклади ПТО та буде спрямована на проведення тренінгів для безробітних;
- технічна підтримка Національної тристоронньої соціально-економічній раді;
- технічна допомога організаціям роботодавців і працівників.
Крім того, в рамках Проекту заплановано курс навчання підприємству як факультативний до програм професійно-технічної освіти та до навчальних послуг (тренінг для тренерів, навчання безробітних, покращення навчальних навичок, тощо).
Публікації про заходи в рамках проекту МОП ,,Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” висвітлюють на офіційних веб-сайтах:
- Державного центра зайнятості України;
- Конфедерації вільних профспілок України;
- Федерації профспілок України;
- представництва МОП в Україні;
- Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Також, під час обговорення питання висвітлення діяльності програм МОП було підтримано пропозицію налагодити співпрацю з Міністерством інформаційної політики України (інформаційна кампанія, соціальна реклама, тощо) та доцільності налагодження співпраці з Українським національним інформаційним агентством ,,Укрінформ”.
З презентаційними матеріалами Алессандри Молз, старшого спеціаліста з питань розвитку професійних навичок можна ознайомитись за посиланням:
http://ntser.gov.ua/split/files/content/Steering%20Committee_Molz_UKR.pptx

 

Прес-служба НТСЕР
Матеріали: