Заключна конференція Проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні»

Сьогодні, 30 травня 2024 року відбулася заключна конференція масштабного шестирічного Проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

У панельній дискусії взяли участь: голова Комітету Верховної Ради України Галина Третьякова, заступник Міністра соціальної політики Дарія Марчак, голова Національної служби посередництва і примирення Дмитро Кухнюк, заступник Голови Ради федерації роботодавців України Сергій Біленький, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, заступник Голови Конфедерації вільних профспілок України Петро Тулей, а також представники Міністерства освіти і науки України, Державного центру зайнятості, громадських організацій та підприємці- учасники проекту.

З вітальним словом виступили Перший секретар посольства Королівства Данії в Україні Каролін Ліхнетберг та директор Офісу МОП в Україні Аіда Ліндмайер. Основними компонентами Проекту були: управління ринком праці, підтримка підприємництва та розвиток навичок, а також модернізація соціального діалогу.

У ході конференції підведено підсумки Проекту МОП, учасники представили реалізовані проекти створення та розвитку власного бізнесу.

За час впровадження проекту у співпраці з Мінекономіки та Міносвіти навчено/перекваліфіковано понад 80 тисяч осіб, започатковано експериментальний проект з професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю.

Завдяки Проекту громадяни отримали можливість здобути нові навички для конкурентоспроможності на ринку праці.

Розвиток тристороннього соціального діалогу був одним із напрямків Проекту. Завдяки Проекту проведено порівняльний аналіз діяльності НТСЕР України із соціально-економічними радами 8 держав ЄС, підготовлено до громадського обговорення нову редакцію проекту «Зеленої книги» щодо модернізації соціального діалогу. Напрацьовані матеріали у тісній співпраці Уряду та соціальних партнерів допоможуть у розв’язанні нагальних соціально-економічних проблем на національному та місцевому рівнях.

Завдяки Проекту представлено кращі європейські практики, закладено фундамент для подальшої системної співпраці держави та соціальних партнерів задля сталого розвитку та розбудови ринку праці та модернізації соціального діалогу.

 

   

     

Перейти до вмісту