ПРОФСПІЛКОВІ ОБ’ЄДНАННЯ

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні

(СПО об’єднань профспілок)

 

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (далі – СПО об’єднань профспілок) – є представницьким органом профспілкової сторони соціального діалогу у взаємовідносинах із стороною органів виконавчої влади та стороною роботодавців, який створено на підставі Угоди про утворення Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, укладеної ними 8 вересня 2017 року.

Основними завданнями СПО об’єднань профспілок є вироблення консолідованої позиції та спільних дій щодо:

участі у колективних переговорах з укладення Генеральної угоди, реалізації та контролю за її виконанням; формування та реалізації державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві;

– забезпечення представництва і захисту прав та інтересів працівників у відносинах з органами державної влади, об’єднаннями організацій роботодавців на національному рівні;

– забезпечення проведення заходів у рамках соціального діалогу на національному рівні та представництва об’єднань профспілок у міжнародних заходах.

СПО об’єднань профспілок представляє інтереси понад 4 млн працівників усіх секторів економіки та сфер суспільного життя. До його складу входять Федерація профспілок України, Федерація профспілок транспортників України, Конфедерація вільних профспілок України, Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» та Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок.

Федерація профспілок України (ФПУ) – найбільш представницький національний профспілковий центр України, що представляє інтереси 2,929 млн працюючих. До її лав входять 46 всеукраїнських галузевих профспілок, які об’єднують 33991 первинних профспілкових організацій, 909 районних організацій, 484 обласних та міста Києва профспілкових організацій, 423 міських організацій, 997 об’єднаних профспілкових організацій, 43 територіальні профспілкові організації та 25 територіальних профспілкових об’єднань у всіх регіонах України.

Федерація профспілок транспортників України (ФПТУ) об’єднує понад 370 тис. працівників у складі восьми всеукраїнських профспілок залізничної, автомобільної, авіаційної сфер, морського та водного транспорту.

Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ) об’єднує 15 всеукраїнських профспілок: працівників гірничої промисловості, автомобільного, авіаційного та залізничного транспорту, охорони здоров’я, освіти і науки, підприємців чисельністю 170 тис. членів профспілок.

До складу Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» (ОВПП «Єдність») входять шість всеукраїнських профспілок: працівників енергетики, поліції, морського транспорту, сфери страхування та фінансової діяльності, залізничного транспорту,  загальною чисельністю понад 155 тис. членів профспілок.

Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок (ОВАП) об’єднує 160 тис. спілчан восьми всеукраїнських профспілок: працівників Національної Академії наук України, Збройних сил України, державної фіскальної служби, машиністів, працівників малого та середнього підприємництва, харчової та переробної промисловості.

Федерація профспілок України та Конфедерація вільних профспілок України є членами-засновниками Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), до складу якої входять 325 членських організацій із 161 країни світу загальною чисельністю 176 млн робітників, та Пан’європейської регіональної ради профспілок (ПЄРР), що об’єднує 89 національних профцентрів країн Європи. Керівники ФПУ, КВПУ є членами керівних виборних органів цих організацій.

27 жовтня 2022 року Федерація профспілок України та Конфедерація вільних профспілок України вступили до Європейської конфедерації профспілок (ЄКП), що дозволяє брати участь у роботі над проектами загальноєвропейських документів, готувати пропозиції до них та формувати відповідну позицію українських профспілок, а також використовувати прийняті документи у роботі на національному рівні із українськими соціальними партнерами.

Членські організації ФПУ, ФПТУ, КВПУ, ОВПП «Єдність» входять до відповідних глобальних профспілок: Інтернаціоналу працівників будівельної і деревообробної промисловості, Інтернаціоналу освіти, Глобальної профспілки IndustriALL, Міжнародної федерації транспортників, Міжнародної федерації працівників харчової промисловості, Інтернаціоналу громадського обслуговування, Європейської поліцейської профспілки (EPU), Глобальної профспілки UNI, а також до їхніх регіональних європейських структур.

Профоб’єднання, що входять до СПО об’єднань профспілок, співпрацюють на двосторонній основі з понад 50 профцентрами країн світу, в тому числі з Об’єднанням профспілок Австрії, Американською федерацією праці – Конгресом виробничих профспілок, Загальною федерацією праці Бельгії, Британським конгресом тред-юніонів, Конфедерацією незалежних профспілок Болгарії, Конфедерацією профспілок Данії, Загальною федерацією праці Ізраїлю, Загальною конфедерацією праці Італії, Конфедерацією профспілок Іспанії «Робітничі Комісії», Всекитайською федерацією профспілок, Литовською конфедерацією профспілок, Об’єднанням профспілок Німеччини, Конфедерацією профспілок Норвегії, Всепольським об’єднанням профспілок, Загальною конфедерацією праці Португалії, Федерацією незалежних профспілок Росії, Конфедерацією автономних профспілок Сербії, Конфедерацією профспілок Туреччини, Конфедерацією профспілок Фінляндії, Загальною конфедерацією праці Франції, Конфедерацією профспілок Швеції.

 

Перейти до вмісту