Засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів від 16 серпня 2023 року

 

16 серпня  2023 року  за участі народних депутатів України, представників  центральних органів виконавчої влади,  об’єднань профспілок та роботодавців, громадськості,  Національної служби посередництва і примирення,  Секретаріату НТСЕР відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

У ході засідання Комітет підтримав та рекомендував Верховній Раді України розглянути у другому читанні проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань” (реєстр. № 8313).

Окрім цього Комітет підтримав  пропозицію щодо включення   до   порядку денного сесії проектів законів України:

  • «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця» (реєстр. № 9510);
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (реєстр. № 9569).

З метою доопрацювання проекту Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу» та інших законодавчих актів України щодо надання додаткових гарантів та соціального захисту ветеранам війни, їх дітям а також дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України» (реєстр. № 9357) прийнято рішення створити робочу групу.

Також були розглянуті законопроекти №№ 9570 та  9571 щодо внесення змін до Податкового кодексу України та Кодексу Украхни про адміністративні правопорушення, з опрацювання яких Комітет не є головним.

Затверджено пропозиції до плану роботи Комітету та до порядку денного на період десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Окремо були обговорені пропозиції до проекту Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури присвоєння статусу ветерана” (реєстр. № 9141).

 

               

Перейти до вмісту