20 червня 2024 року відбулося засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану Українського союзу промисловців та підприємців

Сьогодні, 20 червня 2024 року під головуванням Президента Українського союзу промисловців і підприємців, співголови Національної ради від сторони роботодавців Анатолія КІНАХА за участі народних депутатів України, представників Ради Національної безпеки і оборони України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та об`єднаних територіальних громад, структурованих об`єднань та організацій підприємців і промисловців, профспілок України, представників банківської системи, експертних установ, профільних асоціацій, Секретаріату Національної ради відбулося розширене засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану Українського союзу промисловців та підприємців.

Головуючий проінформував учасників засідання про результати впровадження раніше прийнятих рішень Антикризового штабу та про численні звернення представників бізнесу щодо труднощів у плануванні роботи внаслідок зростаючого дефіциту електроенергії.

На засіданні обговорені можливі шляхи подолання енергетичної кризи. Зокрема, йшлося про розбудову системи розподіленої генерації, фіскального і нефіскального стимулювання проектів з енергетичного самозабезпечення підприємств, в тому числі шляхом використання сонячної та вітрової генерації та модернізації інфраструктури для таких потреб.

Учасники засідання також наголосили на необхідності об’єднання зусиль органів державної влади і місцевих військових адміністрацій у визначенні балансу між можливостями енергетичної інфраструктури та необхідністю забезпечення економічної діяльності складних виробництв.

Також розглянули питання про забезпечення справедливої та збалансованої системи бронювання професій і посад, у тому числі шляхом економічного бронювання. Задля забезпечення виробництва кваліфікованими кадрами необхідний індивідуальний підхід до кожного підприємства. Модернізація системи бронювання сприятиме стійкості національної економіки.

Окремо приділено увагу доступності кредитів для промислових підприємств в умовах зростання вартості позичкового капіталу та стратегію з розвитку кредитування запропоновану НБУ. Більше половини вітчизняних підприємств мають нестачу коштів для розвитку і модернізації.

Напрацьовані в ході засідання Антикризового штабу пропозиції щодо забезпечення стабільності енергосистеми та бронювання будуть направлені до парламенту, Офісу Президента, Уряду, Генерального штабу та РНБО.

Опубліковано
В категорії Новини
Перейти до вмісту