21 березня 2025 року відбувся захід на тему: «Соціальний діалог як основа належного врядування: міжнародні стандарти та європейський досвід», організований Національною службою посередництва і примирення спільно з Національно-науковим інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Офісом Міжнародної організації праці в Україні та Офісом Ради Європи в Україні.
Під час заходу за участі публічних діячів органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, сторін соціального діалогу, науковців та міжнародних експертів було публічно обговорено:
– сучасний стан соціального діалогу в Україні;
– пошук шляхів порозуміння;
– приклади минулих досягнень.
Головний висновок: необхідно керуватися тим, що кожна людина у нашій державі – це найбільша цінність. Використання положень Європейської соціальної хартії та практичних рекомендацій Європейського комітету з соціальних прав є життєвою необхідністю, але з урахуванням потреб, вимог та проблематики країни, яка воює.
Суб’єктивні амбіції не повинні мати місця під час публічних дискусій.
Спільна робота і досягнення результатів мають відбуватися у коректний спосіб.
Ключові принципи ефективного соціального діалогу: тактовність, ввічливість, коректність, дипломатичність, толерантність, емпатія, гнучкість, розсудливість, довіра, рівновага, конструктивність, стратегічність, доброчесність.
Висловлюємо вдячність усім установам за співпрацю! Отримано потужний інформаційний матеріал, який стане важливим здобутком для професійної діяльності, взаємопорозуміння соціальних партнерів та ефективних комунікацій.



