Відкриття нового проекту Міжнародної організації праці в Україні «Догляд за дітьми в Україні: системний підхід задля кращого відновлення».

18 березня 2025 року сторони соціального діалогу долучилися до відкриття нового проекту Міжнародної організації праці в Україні за фінансування Шведського агентства з міжнародної співпраці і розвитку (Sida): «Догляд за дітьми в Україні: системний підхід задля кращого відновлення».

Рівні впровадження проекту : національний, галузевий, місцевий.
Мета: посилити економічну стійкість України шляхом розширення доступу жінок до ринку праці та створити можливості для більш продуктивної й гідної праці для вразливих категорій. Проєкт сприяє розвитку жіночого підприємництва та відстоює гендерно-чутливі політики, що забезпечують рівні права та можливості на робочому місці.
Ключові заходи:
1. Популяризація рішень з догляду за дітьми на робочому місці.
– Розширення раніше випробуваних та розроблення нових послуг з догляду за дітьми і дошкільної освіти за підтримки роботодавців.
– Розширення ініціативи, спрямованої на залучення роботодавців до питань догляду за дітьми на національному рівні.

2. Тестування та масштабування моделей догляду за дітьми на національному рівні.
– Розвиток підприємницьких навичок серед жінок у сфері догляду за дітьми та дошкільної освіти.

– Розширення раніше випробуваних альтернативних рішень з догляду за дітьми (муніципально-приватних партнерств, міні-дитячих садків, сімейних ясел).

– Розроблення і тестування інноваційних, територіально і фінансово доступних, а також масштабованих форм послуг з догляду за дітьми і дошкільної освіти (коворкінги, дошкільні підрозділи, мобільні дитячі садки тощо).

3. Формалізація професії няні:
– Розгортання курсів з догляду за дітьми від 0 до 3 років “Школа нянь”. Популяризація професії няні та поєднання з програмою “Муніципальна няня” й іншими державними програмами.

Результат реалізації проекту спрямований на удосконалення законодавчої бази та покращенні соціальних норм, що сприяють доступу до послуг з догляду за дітьми і дошкільної освіти і створюють умов для залучення жінок до ринку праці.

Під час заходу відбулися дискусії на тему: «Економічне відновлення: виклики на ринку праці України», «Батьківство і карʼєра. Система догляду, розвитку і освіти у ранньому віці і підтримка батьківства» за участю народних депутатів України, представників органів виконавчої влади, профспілок, роботодавців, керівництва офісу МОП в Україні.

 

               

         

Опубліковано
В категорії Новини
Перейти до вмісту